top_heslo.png, 3,2kB

 Historie, současnost a MBP Consulting


Naše kancelář se nachází v podkroví zrekonstruované historické budovy Jezuitské koleje, pár kroků od náměstí ve Staré Boleslavi, v těsném sousedství známého Mariánského kostela. Jak se žije ve 350 let starém domě, ve městě kterým kráčela česká historie?

Boleslav, Boleslav překrásné město ...  

Město Brandýs nad Labem - Stará Boleslav jistě netřeba představovat: jde o město úzce spojené s českou národní historií. Většina z nás ví, nebo alespoň tuší jaké historické události se k Brandýsu nad Labem a Staré Bolelsavi vztahují, řada lidí zná (osobně nebo z pohledů) poutní kostely Sv. Václava a p. Marie, Mariánské náměstí ve Staré Boleslavi (dějiště každoročních národních poutí) nebo Brandýský zámek. Ve městě je však i řada dalších pozoruhodností, které zas až tak všeobecně známé nejsou. Jednou z nich je bývalá Jezuitská kolej, ve které máme náš "hlavní stan".

Jezuitská kolej ve Staré Boleslavi  

Historie Jezuitské koleje sahá do první poloviny 17. stolení, do období rozvoje poutního kostela p. Marie (postaveného v letech 1617-23). Jednání o zřízení koleje mají pak počátky v r. 1653, kdy začala úvodní jednání se staroboleslavskou kapitulou i s císařem Ferdinandem III. Základní kámen stavby byl následně položen r. 1668, v letech 1670-71 byly položeny základy stavby, a po různých potížích (jako nedostatek fin. prostředků, či požáry v r. 1679 a 1680) byla stavba finálně dokončena v r. 1688.

Mariánský kostel ve Staré Boleslavi  

Dnešní podoba koleje a jejího okolí se dále utvářela přestavbami a dostavbami v areálu v 18 a 19. století. Ve druhé polovině 20. století byl objekt (a celý areál) vystaven mnohým nešetrným adaptacím, a celkovému chátrání. Naštěstí se celého areálu, včetně objektu Jezuitské koleje, chopil nový soukromý vlastník, který objekt celkově a poměrně s citem zrekonstruoval do dnešní podoby.

Portál Jezuitské koleje ve Staré Boleslavi  

A jak se žije pod 350 let starými trámy, s výhledem na domov "Palladia země české"? Za nás můžeme říci, že velmi příjemně, klidně a inspirativně. Zkuste uhodnout, kde se rodí naše nejlepší nápady ;-)

Třistapadesát let staré trámy v podkroví Jezuitské koleje  

Tam, kde jsou poctivé základy ...

Historické sklepení Jezuitské koleje  

viz také: Kde nás najdete


 

Proč zvolit MBP?
Na čem pracujeme?

Spolupodílíme se na strategickém rozvojovém programu zaměřeném na inovaci metod a postupů práce, s využitím principů štíhlého a agilního řízení (společnost operující v energetice)

Aktuality

© MBP Consulting s.r.o., All rights reserved


Warning: preg_replace(): No ending delimiter ''' found in /www/doc/www.mbpconsulting.cz/www/inc/Cache.php on line 65